V Soči bych chtěl rozhodně útočit na medaili v kombinaci, věří si Ondřej Bank

Český lyžař Ondřej Bank skončil na mistrovství světa ve Schladmingu jedenáctý v superkombinaci. Vyhrál Američan Ligety, který v Rakousku vybojoval už druhý titul, stříbro získal Chorvat Kostelič a třetí skončil domácí závodník Baumann.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank v cíli superkombinačního sjezdu | Zdroj: Reuters

Jedenácté místo Ondřeje Banka možná nevypadá úplně skvěle, ale když si uvědomíme, že se Ondřej Bank letos vrací po záhadné nemoci, která ho na chvíli upoutala i na invalidní vozík, před půl rokem si polámal čelist a před dvěma měsíci musel na operaci s vykloubeným ramenem, nabírá v tomto světle jeho umístění úplně jiné rozměry.

Srdce závodníka ale z 11. místa úplně nadšené není. „Na jednu stranu si to tady užívám, protože před dvěma měsíci jsem přemýšlel o tom, že se na to ‚vykašlu‘ a dnes jsem 11. Chtěl jsem jet ten slalom lépe, ale musím být realista,“ říkal v cílovém prostoru Ondřej Bank.

Přehrát

00:00 / 00:00

V cíli superkombinace mluvil s českými reprezentanty Jan Kaliba

„Po tom tréninku je to asi maximum, co jsem mohl předvést. Byly tam i rezervy. Do půlky dobré a pak přišlo to, že jsem trénoval 4 dny slalom, nebylo to ono. Jsem rád, že jsem si zazávodil a neudělal ostudu. Rezervy jsou jasné a máme čas pracovat na Soči a tam bych chtěl rozhodně útočit na medaili,“ pokračuje optimisticky český lyžař.

Ten pak pospíchal do hotelu, protože jeho zraněními zkoušené tělo toho má po superkombinaci dost. I proto na 99% vynechá úterní týmovou soutěž a bude se soustředit na disciplíny, které přijdou na řadu v pátek a v neděli. „Jsem strašně unavený, takže asi ‚obřák‘ a slalom,“ dodává Ondřej Bank.

Vráblíkovy chvíle slávy

Na svém šestém a zřejmě posledním mistrovství světa a konečně se dočkal své chvíle slávy. Martin Vráblík sice skončil patnáctý, ale hned dvakrát se symbolicky postavil na pódium pro vedoucího závodníka a užíval si ovace tisíců fanoušků.

Třicetiletý rodák ze Vsetína svým způsobem vyhrál už při losování startovních čísel. Vyšla na něj totiž jednička, tím i právo celý závod zahájit, a stačilo tedy dojet do cíle sjezdařské části superkombinace, aby si mohl užít svůj velký okamžik. Ovšem na umrzlé, více než tři kilometry dlouhé a velmi obtížné sjezdovce to nebylo úplnou samozřejmostí.

Superkombinaci na MS vyhrál Američan Ligety. Češi si ve slalomu polepšili

Číst článek

„Trochu jsem strach měl. Ta pista byla hodně ledovatá, nicméně s tou jedničkou jsem si samozřejmě věřil víc, protože když jedu se sedmdesátkou, tak už je to rozbité, tohle bylo rozhodně příjemnější,“ vypráví muž, který v lyžařském světě prožívá tuhý boj o přízeň sponzorů, aby vůbec mohl závodit.

Zatím bylo jeho největším zážitkem kariéry dvanácté místo na olympijských hrách v Turíně. Okamžiky po dojezdu sjezdařské části superkombinace na šampionátu ve Schladmingu bude řadit také hodně vysoko, protože závodníci s čísly dvě a tři těžký sjezd nezvládli, Argentinec Simari Birkner se čtyřkou byl pomalejší, a tak Vráblíka sesadil z pódia pro vedoucího závodníka až pátý startující, Švýcar Berthod.

A český lyžař pumpoval rukou směrem k tribuně a vedení si užíval dobrých deset minut. „To jsem tvrdil ještě předtím, než jsem odstartoval, že na chvíli budu mít větší pozornost než vítěz. Chtěl jsem si to tady hlavně užít a myslím si, že se mi to docela povedlo," dodává Martin Vráblík.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme