Lobbista Martin Dědic se podle obžaloby pokusil peníze dostat z dosahu policie spolu se svým bratrem. Obžalován je z legalizace výnosů z trestné činnosti a pokus zločinu maření spravedlnosti.
Výkon trestu soudy Janouškovi ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušovaly opakovaně, naposledy loni na jaře o rok. Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí.
Podle Dědice už dávno neexistují důvody pro vazbu, a tedy ani pro nahrazující opatření. V jeho případě spočívají v dohledu probačního úředníka a peněžité záruce.
Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Výkon trestu se mu ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušuje opakovaně, naposledy loni na jaře o rok.
Odsouzený lobbista měl kvůli obavě z nákazy koronavirem trest přerušený do konce dubna. Šetření ve věci provádí také ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).
Trest byl Janouškovi opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů, naposledy loni na jaře o rok. Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl.
Podle ústavních soudců bylo porušeno Janouškovo právo na soudní ochranu. Za sražení ženy si má lobbista odpykat celkem 4,5 roku, momentálně má trest přerušen ze zdravotních důvodů.
Marek Dalík si ve znojemské věznici odpykává pětiletý trest vězení za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Žádost o podmíněné propuštění podal v první polovině září.
Filip odmítá, že by s Horáčkem byl jakkoli spojen. Podle svých slov úzce spolupracuje se sdruženími tělesně postižených a zná prý problémy, které mají chráněné dílny.
I na základě těchto zjištění podle mluvčí Markéty Puci vrchní soud před několika týdny potvrdil, že opětovné zamítnutí Janouškovy žádosti o prominutí zbytku trestu bylo „správné a důvodné“.
Z trestu 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem zatím lobbista Roman Janoušek strávil za mřížemi zhruba rok a čtvrt, poté mu byl přerušen ze zdravotních důvodů.
Lobbování v Česku by po letech mělo dostat pravidla. Vláda poslala do sněmovny návrh zákona, který upravuje, kdo a za jakých podmínek se může snažit ovlivnit politiky a veřejné činitele.
Mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka uvedl, že vláda k vyškrtnutí prezidenta přistoupila poté, co to na jednání vlády navrhl zástupce Kanceláře prezidenta republiky.
Nestandardní kontakty měl tehdy ještě tajemník ministra financí Adam Vojtěch (dnes ministr zdravotnictví za ANO) s obviněným podnikatelem Tomášem Horáčkem. Ten pro Vojtěcha sháněl informace.
Janoušek stížnost podal v srpnu 2017 a už tehdy poukazoval na přílišnou délku zadržování majetku, který byl údajně původně zabaven při domovní prohlídce v roce 2013.
Jak si před zpřísněním pravidel Českou národní bankou zařídit hypotéku, radí týdeník Ekonom. A přibývá hotelů, kam mají děti vstup zakázán. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Stav lobbisty Romana Janouška má charakter nevyléčitelné nemoci. Podmínky výkonu trestu lze pokládat za rizikové. Doplnili to pro soud lékaři z Fakultní nemocnice Olomouc.
Lobbista Janoušek, odsouzený za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě, se zatím nemusí vrátit do vězení. Soud rozhodl s ohledem na jeho zdravotní stav o dvouletém odkladu jeho návratu do vězení.
Pražský městský soud už obdržel posudek ohledně zdravotního stavu lobbisty Romana Janouška, který žádá o prominutí zbytku svého trestu. O Janouškově žádosti by chtěl soud rozhodnout do tří týdnů.
Rolí Iva Rittiga v kauze tunelování firmy Oleo Chemical se bude muset znovu zabývat pražský městský soud. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze, když zrušil část rozsudku, která lobbistu osvobodila.