Přechytračili jsme nejnovější iPhone, tvrdí vietnamská firma. Telefon odemkli speciální maskou

Mobilní telefony nejsou ani přes všechna hesla a nejmodernější senzory v bezpečí. Dokázala to vietnamská společnost, která se specializuje na softwarovou bezpečnost. Dokázala totiž jako první oklamat senzor obličeje nejnovějšího iPhonu X od amerického Applu. Ten přitom tvrdí, že je nový způsob odemykání přístroje mnohonásobně bezpečnější, než klasický senzor otisků prstů.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena si na modelu telefonu iPhone X nastavuje funkci rozpoznávání obličeje | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Představitel vietnamské firmy Bkav, na videu vysvětluje, jakým způsobem se pokusí nejnovější telefon od Applu odemknout. Na stole je umístěný mobil a naproti němu je speciálně vytvořená maska, která má za úkol oklamat senzory telefonu.

„Teď se pokusím odemknout telefon s naší speciálně vyrobenou maskou. Jak vidíte, povedlo se to. Iphone X jsme úspěšně odemkli,“ jde vidět na videu. Raduje se a vzápětí ukazuje, že telefon odemkne i svým obličejem, na který je nastavený.

„Vyplývá z toho, že Face ID není tak bezpečné, jako výrobce tvrdí,“ říká na konci nahrávky představitel vietnamské firmy.

'Okopírovali jste naši kameru pro chytré telefony.' Izraelský start-up žaluje giganta Apple

Číst článek

Apple novou technologii prezentuje jako jednu z hlavních předností svého nového luxusního modelu. Tvrdí mimo jiné i to že ji maskou oklamat nejde.

Někteří uživatelé sociálních sítí proto videu nevěří a tvrdí, že je to podvrh. Firma Bkav ale nepoužila obyčejnou škrabošku. Masku vytvořila zkombinováním 2D a 3D tisku a pracovala na ní několik dní. V běžných podmínkách systém Applu tak snadno oklamat nejde.

Podobným způsobem jde obejít i v současnosti nejpoužívanější zabezpečení elektroniky v podobě otisků prstů. Skupina evropských hackerů Chaos Computer Club to předvedla už před lety, když identický otisk prstu dokázala vytvořit z latexu.

Balení s iPhonem X | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme