44 dní, 44 maratonů. Angličan objel Evropu s neuvěřitelným atletickým výkonem

Peter Thompson z anglického Bournemouthu za posledních 44 dní navštívil stejný počet evropských zemí, v každé navíc zaběhl maratonskou trať. Cestou vybral v přepočtu půl milionu korun pro charitativní organizace.

Bournemouth/Velká Británie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maratonec Peter Thompson v Lednicko-valtickém areálu | Foto: Peter Thompson | Zdroj: https://www.facebook.com/marathonsforthemind

Vyběhl 1. dubna. V Petrohradě zaběhl Peter Thompson úvodní maraton z obrovské šňůry, v tu chvíli měl totiž v plánu absolvovat 42 kilometrů a 195 metrů ještě v každém z následujících 43 dní. Nešlo o aprílový žertík, ale o podporu lidí s psychickými nemocemi v jeho domovském Dorsetu.

Během následujícího měsíce a půl prakticky jen běhal a přejížděl ze země do země. Z Petrohradu do Helsinek, Talinnu, Rigy, Minsku. V polovině cesty zavítal i na Moravu. „Měli jsme technické problémy, vlak měl zpoždění," poznamenal 32letý běžec na svých stránkách.

V Břeclavi si proto musel dát druhou snídani a vyběhl okolo Dyje do Lednicko-valtického areálu. Svůj dvacátý maraton ve dvaceti dnech pak doběhl za 3 hodiny a 49 minut. „Delší vousy jsem v životě neměl," řekl si v cíli. V tu chvíli byl ale teprve v polovině své cesty. Druhý den běžel v Budapešti, další v polském Krakově.

Během 44 dní použil kromě vlastních nohou 44 vlaků, 12 letadel, 5 autobusů, 5 aut a jednu loď. „Byla to logistická noční můra," přiznává běžec. Největší komplikace nastaly v Aténách, když řidič letištního autobusu odmítl 50eurovou bankovku a maratonce vyloučili z přepravy. „Dostal jsem od policie možnost zaplatit pokutu nebo jít do vězení. Zaplatil jsem," napsal na Twitter.

Petera Thompsona nezastavilo ani zranění levého kolene. Běžel dál. Každý maraton si pečlivě zapsal a zdokumentoval na sociálních sítích. Ve stravě přijímal asi 6 tisíc kalorií denně. Většinou v sendvičích a čokoládě.

S blížící se polovinou května zamířil na sever. Ve Švédském Göteborgu s ním celý maraton proběhli dva místní nadšenci, po běhu v Oslu se vydal na Island a poradil si i s tamním chladem a větrem. Třešničkou na dortu byl Dublin.

V hlavním městě Irska zaběhl svůj 44. maraton ve 44 dnech. „Děkuji všem za úžasnou podporu. Dnešek ukázal mně a snad i jiným, co všechno je možné," napsal Peter Thompson, dal si pintu proslulého piva Guinness a začal oslavovat. V tu chvíli měl v nohách 1856 kilometrů běhu.

Během své cesty vybral pro dvě charitativní organizace 18 tisíc liber, v přepočtu 560 tisíc korun, doma v Bournemouthu ho čekala plná vana, regenerace může začít.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme