VIDEO: Na Vltavě pluly gondoly, pod Karlovým mostem proletěl parašutista. Praha hostila Svatojánské slavnosti

Regata lodí, seskok parašutistů, plavba otužilců kolem Karlova mostu a na závěr velký ohňostroj. Svatého Jana Nepomuckého tradičně přijeli do Prahy uctít poutníci z celého světa. Podívejte se na video ze slavností NAVALIS v Praze.

Praha (Aktualizováno: 22:57 15. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatojánské slavnosti NAVALIS jsou oslavou nejznámějšího českého světce a „Pražana“ Svatého Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody. V předvečer svátku Svatého Jana Nepomuckého (na tzv. vigilii) se koná mše, procesí a barokní vodní koncert na hladině Vltavy u Karlova mostu.

Každoročně do Prahy na tuto slavnost přijíždějí benátští gondoliéři. Svatý Jan Nepomucký je patron všech gondoliérů a jeden z osmi patronů Benátek. Socha Jana Nepomuckého je jedinou barokní sochou umístěnou přímo na břehu Grand Canalu v italských Benátkách.

Vepředu mají gondoly velké dřevěné sošky, opulentní symboly spjaté s Benátkami. Cavallo má vepředu dva stříbrné koně v trysku, symbolizující rychlost benátských gondol. A Geographia má vpředu sošku ženy držící glóbus. To je symbol rozletu, světoběžnictví italských dobrodruhů, zejména při zámořských objevech

vok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme