VIDEO: Na Vltavě pluly gondoly, pod Karlovým mostem proletěl parašutista. Praha hostila Svatojánské slavnosti

Regata lodí, seskok parašutistů, plavba otužilců kolem Karlova mostu a na závěr velký ohňostroj. Svatého Jana Nepomuckého tradičně přijeli do Prahy uctít poutníci z celého světa. Podívejte se na video ze slavností NAVALIS v Praze.

Praha (Aktualizováno: 22:57 15. 5. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatojánské slavnosti NAVALIS jsou oslavou nejznámějšího českého světce a „Pražana“ Svatého Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody. V předvečer svátku Svatého Jana Nepomuckého (na tzv. vigilii) se koná mše, procesí a barokní vodní koncert na hladině Vltavy u Karlova mostu.

Každoročně do Prahy na tuto slavnost přijíždějí benátští gondoliéři. Svatý Jan Nepomucký je patron všech gondoliérů a jeden z osmi patronů Benátek. Socha Jana Nepomuckého je jedinou barokní sochou umístěnou přímo na břehu Grand Canalu v italských Benátkách.

Vepředu mají gondoly velké dřevěné sošky, opulentní symboly spjaté s Benátkami. Cavallo má vepředu dva stříbrné koně v trysku, symbolizující rychlost benátských gondol. A Geographia má vpředu sošku ženy držící glóbus. To je symbol rozletu, světoběžnictví italských dobrodruhů, zejména při zámořských objevech

vok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme