První v republice. V kampusu Západočeské univerzity otevřeli kontejnerovou samoobslužnou prodejnu

Pečivo, uzeniny, chlazené nápoje i nanuky – to vše a mnohem víc najdou lidé v kontejnerové prodejně Samoška 24/7, do které budou moci za pomoci QR kódu vstoupit v jakoukoliv denní dobu. Otevřeli ji v kampusu Západočeské univerzity v Plzni na Borech.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samoška 24/7

Samoška 24/7 | Foto: Jitka Englová | Zdroj: Český rozhlas

24 hodin denně, 7 dní v týdnu můžou nově nakupovat studenti a zaměstnanci Západočeské univerzity v Plzni. Přímo v kampusu na Borech jim to umožňuje nová samoobslužná prodejna.

Přehrát

00:00 / 00:00

V obchodě je k dispozici zhruba 400 druhů zboží. Poslechněte si víc

Umístěna je ve velkém kontejneru a pro první vstup si musí zákazníci stáhnout aplikaci DoKapsy a zaregistrovat se pomocí bankovní identity. Pak už jim nic nebrání v nákupu.

Ojedinělý koncept vznikl díky spolupráci soukromé společnosti s katedrou kybernetiky Fakulty aplikovaných věd ZČU, jejíž absolventi ve firmě pracují.

„Dlouhodobě se snažíme nabídnout zaměstnancům i studentům lepší infrastrukturu. Zde v kampusu dosud chyběla možnost nákupu ve večerních hodinách či o prázdninách. Nápad, se kterým přišla firma P.V.A. systems, nám přišel skvělý. Navíc za projektem stojí i naši absolventi, takže je to dobrá příležitost ukázat, co studenti naší školy dokážou,“ uvedl rektor ZČU Miroslav Lávička.

V obchodě je k dispozici zhruba 400 druhů zboží, sortiment se může měnit dle poptávky zákazníků | Foto: Jitka Englová | Zdroj: Český rozhlas

V obchodě je k dispozici zhruba 400 druhů zboží, sortiment se může měnit dle poptávky zákazníků. Jako opatření proti krádežím zde slouží kamerový systém, který automaticky vyhodnocuje, kudy nakupující prošel, a videozáznam přiřadí k patřičnému paragonu.

Systém také vyhodnocuje nezvyklé chování, v tom případě paragon nakupujícího označí jako podezřelý a předá ho operátorovi, jenž situaci řeší dál. Díky spárování aplikace pro vstup do prodejny s bankovní identitou je zákazníka vždy možné dohledat.

24 hodin denně, 7 dní v týdnu můžou nově nakupovat studenti a zaměstnanci Západočeské univerzity v Plzni. Přímo v kampusu na Borech jim to umožňuje nová samoobslužná prodejna | Foto: Jitka Englová | Zdroj: Český rozhlas

Jitka Englová, Alice Baumruková Kotylová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme