‚My chceme znovu motýle.‘ Autorem Výroku roku 2019 je Babiš, v anketě bodovali i Grospič s Thunbergovou

Komentátoři a spolupracovníci pořadu Názory a argumenty Českého rozhlasu Plus vybrali výroky z roku 2019, které považují za ikonické. Ten „nej“ jste svým hlasováním v anketě vybírali vy. Jak to dopadlo?

Anketa Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroky premiéra Babiše (ANO) obsadily hned dvě pozice. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejvíc hlasů (800) získal úryvek z projevu premiéra Andreje Babiše (ANO) z května, který pronesl na výroční schůzi Česko-německé obchodní a průmyslové komory: „My v Čechách máme rádi přírodu. My chceme. My máme obrovský program na vodu. My chceme zasadit deset milionů listnáčů. Kůrovec nám žere lesy. My chceme znovu motýle!“ Nominoval ho komentátor Aktuálně.cz David Klimeš.

Motýle, opoziční a senátní špína, neexistující okupace nebo ukradené dětství. Vyberte Výrok roku 2019

Číst článek

Na druhém místě s 283 hlasy skončilo tvrzení místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče o srpnu 1968: „Základní premisa z našeho pohledu je, že se nejednalo o okupaci. A oběti? To byly vesměs oběti dopravních nehod.“ Vybral ho komentátor Českého rozhlasu Ondřej Konrád.

Bronzovou příčku se 159 hlasy obsadil opět výrok premiéra Andreje Babiše (ANO): „Já jsem to nečet, prosím vás, já nemůžu číst tak dlouhé zákony.“ Zaujal nejen vás, ale i komentátorku Českého rozhlasu Lídu Rakušanovou, která ho nominovala.

Debatu komentátorů o výrocích roku uslyšíte v kulatém stole Názorů a argumentů v neděli 29. prosince od 18.10 na Plusu.

Jana Přinosilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme