Špičkoví odborníci na astronautiku se sjeli do Prahy

V Kongresovém centru Praha dnes začíná 61. mezinárodní astronautický kongres. Je to poprvé, kdy se do Prahy sjeli také vedoucí představitelé mezinárodních kosmických agentur - z Japonska, Indie i ze Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres znamená především desítky přednášek na různá témata | Foto: Mezinárodní astronautická federace

Kongresu se zúčastní na 2000 špičkových odborníků z celého světa. Budou prezentovat své vědecké a průmyslové kosmické aktivity.

Přehrát

00:00 / 00:00

Antonín Vítek z Akademie věd v poledních Ozvěnách dne.

Konference se zúčastní generální ředitelé nebo administrátoři špičkových kosmických agentur. „Bude to třeba administrátor NASA Charles Bolden nebo ruský generální ředitel Federální kosmické agentury Anatolij Perminov,“ přiblížil Antonín Vítek z Akademie věd.

Mezi plánovanými tématy jsou například průzkum vesmíru či nárůst hladiny světového oceánu. Kongres podle něj bude mít mimo jiné také přínos v tom, že spolu naváží kontakty nikoli lidé na nejvyšší úrovni, ale ti, kteří přímo realizují kosmické plány.

„Ti mezi sebou mohou navázat neformální spolupráci, která je mnohem důležitější než to, co nakonec dohodnou hlavní šéfové,“ dodal Vítek.

Praha bude Mezinárodní astronautický kongres znovu hostit po více než 30 letech. Záštitu nad ním převzal prezident republiky Václav Klaus.

Eva Rajlichová, Veronika Sedláčková, mta, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme