VIDEO: Policie dopadla muže, kterého podezřívá z přepadení smíchovské banky. Hrozí mu 10 let vězení

Policie ve středu dopadla v Plzni muže, který podle ní v pondělí přepadl banku na pražském Smíchově. Šestapadesátiletého muže policisté obvinili z loupeže, k činu se doznal. Jde o recidivistu, který už za podobné přepadení ve vězení byl, opustil ho před dvěma měsíci. O dopadení ve čtvrtek informovala na webu pražská policie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vazbu. V případě odsouzení hrozí muži až desetileté vězení.

Policie pátrá po muži, který na Smíchově přepadl banku. Během loupeže měl obvázanou pravačku

Číst článek

Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové byl dopadený muž v minulosti dvanáctkrát trestán za majetkovou a závažnou násilnou trestnou činnost. „Naposledy byl odsouzen k osmiletému trestu odnětí svobody za obdobné loupežní přepadení a propuštěn před pouhými dvěma měsíci,“ uvedla.

Muž přepadl banku na Smíchově v pondělí odpoledne po 15.00. Z místa utekl poté, co mu pokladní ve strachu o svůj život vydala peníze. Na kamerových záznamech byla vidět zavázaná pravá ruka. Policie nevyloučila, že může jít o zastírací manévr, což se později potvrdilo.

Policie po zveřejnění kamerových záznamů získala víc než desítku poznatků, na jejichž základě se podařilo získat informace vedoucí k hledanému muži. Kriminalisté muže zadrželi v místě jeho bydliště v Plzni.

Muž, po kterém pátrala policie | Zdroj: Policie ČR

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme