‚Co je moc, to je moc.‘ Piráti v Brně nakonec do koalice sedmi stran jít nechtějí, vzniknout může i bez nich

Brněnská koalice se začíná rozpadat ještě před tím, než vůbec vznikla. Piráti ve středu oznámili, že do ní nakonec nevstoupí. Radiožurnál u to řekl lídr strany Marek Lahoda. Brno měla vést koalice sedmi stran - vítězné ODS s TOP 09, ANO, KDU-ČSL se STAN, ČSSD a právě Pirátů. I bez nich ale bude mít dostatek mandátů, aby usedla do vedení města.

Aktualizováno Brno (Aktualizováno: 12:22 19. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Koláčný a Marek Lahoda (Piráti)

Tomáš Koláčný a Marek Lahoda (Piráti) | Foto: Patrik Uhlíř | Zdroj: ČTK

Zástupci všech sedmi stran se ve středu kolem poledne sešli na jednání před podpisem smlouvy. Ten brněnská primátorka Markéta Vaňková z ODS ohlásila na odpoledne.

Detektivové stíhají po razii v Brně sedm lidí a dvě firmy. Pokračují s výslechy obviněných

Číst článek

A Piráti se nakonec rozhodli, že do široké koalice nevstoupí. Důvodem jsou opakované policejní razie na magistrátu a mnohých brněnských radnicích.

„Je to opravdu poslední kapka. Nyní se to týká v podstatě všech ostatních stran, se kterými bychom měli sedět ve vedení města. A to je pro nás nepřijatelné. Myslíme, že se to musí vše pořádně prošetřit, to je práce policie. Nevíme, jestli ještě nevyplave něco dalšího. Budeme radši v opozici,“ řekl lídr brněnských Pirátů Marek Lahoda.

Vaňková řekla, že rozhodnutí respektuje. Smlouvu chtějí zbývající uskupení přesto podepsat, jen později, konkrétně v 18.00 večer.

Koalice sedmi stran měla původně mít 46 z 55 zastupitelů. ODS s TOP 09 měla mít v Radě města Brna čtyři členy, ANO tři, lidovci se STAN dva, jedno křeslo mělo připadnout Pirátům a ČSSD.

Šestice uskupení ale bude mít v zastupitelstvu i bez čtyř Pirátů výraznou většinu. Primátorkou měla podle původního plánu zůstat Vaňková.

Soud poslal do vazby dva obviněné v kauze přidělování bytů v Brně. Někteří obvinění spolupracují

Číst článek

Policie zasahovala v úterý na několika místech v Brně kvůli privatizaci městských domů, činnosti městské firmy Pískovna Černovice a možných dotačních podvodů. Detektivové pak ve středu zahájili trestní stíhání sedmi lidí a dvou firem.

Detektivové kvůli machinaci s nemovitostmi zasahovali v Brně i před dvěma týdny, kdy obvinili kvůli údajnému kupčení s městskými byty osm lidí.

sto, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme