Byl rozbit česko-slovenský drogový gang

Jihomoravští celníci a policisté rozbili sedmnáctičlenný česko-slovenský gang výrobců drog, který se specializoval na distribuci heroinu, jednu z nejtvrdších drog. Krom heroinu byly však u zatčených osob nalezeny i pervitin, hašiš a deset kilogramů marihuany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana | Foto: Marihuana galery

Vývoz pervitinu na Slovensko, tam přeměna látky na heroin, zpětný dovoz do Česka a distribuce této drogy na Břeclavsku a Hodonínsku, to byl postup organizovaného gangu.

Po půlroční akci s krycím jménem Pekař jihomoravští celníci ve spolupráci s okresním státním zastupitelstvím v Břeclavi a slovenskou protidrogovou jednotkou pozatýkali celkem sedmnáct osob: dvanáct Čechů a pět Slováků.

Jak policisté zjistili, delikventi drogy přes hranice převáželi v příručních zavazadlech nebo v poštovních zásilkách. Češi následně heroin distribuovali hlavně na Břeclavsku a Hodonínsku, uvedl mluvčí celního ředitelství v Brně Jaroslav Moravec.

"Jsme přesvědčeni, že odhalení všech dvanácti českých dealerů či organizovaných dovozců způsobí citelnou ránu drogovému podsvětí na Břeclavsku a Hodonínsku. Akce ale bude mít největší dopad na konečnou fázi celého heroinového řetězce, tedy na samotné konzumenty," dodal Moravec s uspokojením.

Markéta Pešková, Šárka Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme