‚Neobsluhují tu hnědé lidi.‘ Indického komika ignorovala obsluha kavárny v centru Prahy

Indický bollywoodský herec a komik Vir Das si svým osmi milionům příznivcům na twitteru postěžoval, že se v pražské kavárně Café Café setkal s rasismem. Společně s rodiči ho prý nikdo neobsloužil a nevytížená obsluha je ignorovala. Později informoval, že majitel podniku se mu omluvil. Majitel podniku Richard Hrádek řekl, že šlo o nedorozumění, a možnost rasismu vyloučil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Káva, kavárna, kafe (ilustrační foto) | Foto: Free-Photos | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

„V Praze… jsme zamířili do Café Café. Ale neobsluhují tu hnědé lidi. Usadili jsme se a oni nás ignorovali. Šestkrát jsme je volali, ignorovali nás. Byl jsem tam s rodiči, odešli jsme," napsal Vir Das na svém twitteru.

V dalších příspěvcích pak dodal, že nešlo o žádné subtilní náznaky - postoj obsluhy prý byl více než jednoznačný. „Bylo to skoro až legrační," popsal. „Píšu to proto, že tu kavárnu někdo vlastní, a ten někdo ty lidi zaměstnává. A měl by to vědět," uvedl.

UPDATE: The owner of Cafe Cafe called my team. He's going to take it up with his staff and apologized for the behaviour. We thanked him. He seemed like a genuinely good person.

Thanks for stepping up social media my parents and I thank you and appreciate the support.

16:24 – 06. 11. 2018

36 577

Po tomto doplnění herec připsal, že majitel Café Café zavolal jeho týmu, omluvil se za chování zaměstnanců a slíbil, že to s nimi probere. „Zněl jako opravdu dobrý člověk,“ podotkl Das.

„Na naší straně je pochybení, že si jich nikdo šest minut nevšiml," řekl Hrádek. Rozhodně odmítl, že by obsluha herce ignorovala z důvodu barvy pleti. Hrádek se herci omluvil, poslal dort a pozval ho k návštěvě svého podniku.

Jeho příspěvky na twitteru už nicméně spustily lavinovou reakci a v recenzích Café Café za posledních několik hodin přibyly desítky negativních komentářů odsuzujících kavárnu jako rasistickou.

Devětatřicetiletý herec, jehož videa na serveru YouTube sledují miliony lidí, nakonec dodal, že jinak byla většina míst a lidí v Praze úžasná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme