Hasiči vyhlásili v Čelákovicích druhý stupeň poplachu. Hoří průmyslová hala s ochrannými prostředky

V Čelákovicích u Prahy hoří hala na výrobu ochranných prostředků. Několik lidí se nadýchalo kouře, záchranáři ale nemuseli nikoho ošetřovat, vyplynulo z informací policie a záchranné služby. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, oheň už mají pod kontrolou.

Čelákovice (Aktualizováno: 14:14 14. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u požáru průmyslového objektu v Čelákovicích (ilustrační foto) | Foto: Jaroslav Beneš | Zdroj: ČTK

Oznámení o požáru v Průmyslové ulici hasiči přijali kolem 12.00. Starosta Josef Pátek (ODS) s odvoláním na prvotní informace uvedl, že hoří oděvy a chemikálie. Pátek doplnil, že městská měřicí stanice kvality ovzduší zaznamenala zvýšené množství škodlivin v ovzduší. Nyní je situace již v normě. Měřicí stanice se nachází asi 300 metrů vzdušnou čarou od místa požáru.

Inventura vládních slibů: budování těžké brigády, nestabilní rozpočet obrany i zmrazení platu hasičů

Číst článek

Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové požár zachvátil halu na výrobu ochranných prostředků. Mluvčí hasičů Vladimíra Kereková uvedla, že jde o část haly s garážemi a vozidly. Zhruba kolem 13.00 se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Na místo zamířila chemická laboratoř, která bude měřit, zda neunikají škodliviny do ovzduší. Místní obyvatelé by neměli větrat.

Podle mluvčí záchranné služby Petry Homolové při požáru nebyl nikdo zraněn. „Je to bez zranění, nikoho jsme neošetřovali,“ řekla.

Schneeweissová dodala, že v budově bylo několik lidí, kteří se nadýchali kouře. Pomoc zdravotníků ale zřejmě nepotřebovali.

Příčinu a okolnosti události budou vyšetřovatelé zjišťovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme