Česko by mělo přijímat víc uprchlíků ze Sýrie, žádají humanitární organizace

Česká republika by se měla více angažovat v pomoci pro Sýrii. Shodují se na tom zástupci českých humanitárních organizací, které pomáhají v této oblasti. V Sýrii už čtvrtý rok zuří občanská válka, zemřelo kvůli tomu už 200 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrští uprchlíci (ilustrační foto)

Syrští uprchlíci (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Tam má v podstatě každý druhý člověk zbraň, samopal. Nevíte komu z nich něco přepne v hlavě a jestli nepostřílí lidi autě,“ říká Miroslav Durila, anesteziolog, který v rámci Lékařů bez hranic v Sýrii před časem pomáhal.

Konflikt v Sýrii zatěžuje také okolní státy, musí čelit uprchlickým vlnám. Největší část lidí, přes 1,5 milionu Syřanů, našla útočiště v Turecku.

Občanská válka v Sýrii trvá už čtyři roky. Uklidnit situaci pomáhají i Češi

Číst článek

Podle Jitky Škovránkové ze společnosti Člověk v tísni se peníze pro tuto oblast shánějí těžko. „V posledních měsících na kontě přibývá v průměru 200 tisíc korun. Dřív to bylo průměrně 300 tisíc korun,“ popisuje.

Zástupci českých humanitárních organizací by rádi, aby česká vláda přehodnotila pomoc pro Sýrii. Podle jejich názoru by mohl být především větší počet přijímaných uprchlíků.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme