Členové ČSSD chtějí na Hradě Miloše Zemana

Expremiér Miloš Zeman se stal vítězem prezidentského referenda sociálních demokratů. Obdržel téměř polovinu z 25 944 platných hlasů odevzdaných členy strany i ostatními zájemci v tzv. prezidentských primárkách. Jako druhý se umístil náměstek vicepremiéra pro legislativu Jaroslav Bureš a na místě třetím ombudsman Otakar Motejl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Jan Rosenauer

Jak řekla místopředsedkyně ČSSD Marie Součková, výsledky referenda budou až do čtvrtka posuzovat organizace sociální demokracie, které mají možnost vznést případné námitky.

"Jelikož některé výsledky mohou být, řekněme, i předmětem diskuse, kdy by mohly nějakým způsobem vznést podněty nebo námitky, tak jak to bývá u všech voleb primárního charakteru, kdy je možné odvolací řízení, čili ve čtvrtek tento termín končí a 6. prosince by měla být definitivně schválená verze," uvedla Součková.

Konečné slovo k tomu, koho bude Lidový dům na funkci prezidenta nominovat, ale bude mít Ústřední výkonný výbor, který se sejde příští sobotu. Každopádně buď vedení ČSSD přemluví Miloše Zemana, aby šel už do první volby prezidenta, což zatím odmítal, nebo socialisté postaví svou dvojku z referenda Jaroslava Bureše.

Dana Jaklová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme