Dálniční známky změní podobu. Stát tak reaguje na vlnu padělků

Problémy s paděláním dálničních známek zřejmě povedou ke změně jejich vzhledu i k novým bezpečnostním prvkům. Píše o tom server idnes.cz. V následujících týdnech by měli o změnách jednat zástupci státu, policie i státní tiskárny cenin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálniční kupón pro rok 2015 | Foto: Ministerstvo dopravy

„My jsme společně se státní tiskárnou cenin ve stádiu přípravy nové emise dálničních kupónů na rok 2016. S ohledem na aktuální situaci jsme skupinu rozšířili o zástupce ministerstva dopravy, celní správy a policie,“ potvrdil pověřený ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica.

Policie na přelomu ledna a února objevila několik set padělaných dálničních známek. Jde o nejrozsáhlejší případ falešných dálničních známek v posledních letech. Padělky, které lze od pravých známek odlišit pomocí čárového kódu a gramatických chyb, jsou podle ministerstva dopravy poměrně zdařilé.

Podle některých zdrojů pocházejí falešné dálniční známky z Číny. Nejvíce se jich zatím objevilo v Plzeňském, Moravskoslezském a Královéhradeckém kraji. Není ale vyloučené, že se objeví i jinde.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme