Diag Human si chce u soudu stěžovat na parlamentní komisi

Společnost Diag Human se chce obrátit na Ústavní soud se stížností na parlamentní komisi, která vyšetřuje její spor se státem. Jak dnes oznámil právní zástupce společnosti Jan Kalvoda, komise odmítá důkazy, které jí Diag nabídl, a dělá zaujaté závěry. Obvinil ji také, že porušuje zákon, když vstupuje do rozhodčího řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud

Ústavní soud | Foto: Ústavní soud ČR

"Vyšetřovací komise předvolala dva z těchto rozhodců k výslechu; tato komise je obsazena z poloviny právníky. Nikdo z nich neví, že v případě soudců a rozhodců platí zákaz výslechu? Zřejmě neví. Já to však dekóduji jako nepřípustný nátlak ze strany žalovaného na nezávislost rozhodování v rámci soudní moci," řekl Jan Kalvoda.

Předsedkyně parlamentní vyšetřovací komise Hana Šedivá ale všechna obvinění odmítá. "Já se domnívám, že vyšetřujeme v souladu s jednacím řádem pro vyšetřovací komise a že jsme neporušili žádný zákon."

Firmě, která obchoduje s krevní plazmou, už musel český stát zaplatit za poškození dobrého jména přes 300 milionů korun. Diag Human se ale na Česku dožaduje náhrady za ušlé obchody v několikamiliardové výši.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme