Doba vánočních nákupů přeje na internetu podvodníkům, upozorňuje odborník

Internetové obchody se připravují na prosincovou nákupní horečku. Lidé objednávají vánoční dárky už teď a zájem bude zase o něco větší než v předchozích letech. Výhodou e-shopů je nejen pohodlí, ale také výrazně nižší ceny. Tématika svátků je však také vhodným krytím pro nejrůznější online podvody. Vzrostla i rafinovanost útoků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvánoční nákupy

Předvánoční nákupy | Foto: Tomáš Adamec

Šéfredaktor serveru ROOT.cz Petr Krčmář potvrzuje, že lidé při nákupech podléhají kouzlu Vánoc a jsou méně opatrní. Právě toho využívají podvodníci a snaží se uživatelům podstrčit falešné nabídky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před podvody při vánočních nákupech na internetu varoval Petr Krčmář v Ranním interview Radiožurnálu

„Lidé sice mají sice vybudovanou obranu proti obecným útokům, ale když se nabídka týká konkrétně svátku, tak ostražitost ztratí a je větší pravděpodobnost, že se nechají nachytat,“ řekl Krčmář.

Na pozoru bychom se podle něj měli mít před nejrůznějšími slevami, akcemi či dárky nabízenými přes internet. Jejich cílem je vylákat z lidí citlivé údaje jako jsou čísla platebních karet nebo e-maily.

„Základní věci jsou mít kvalitní aktuální antivir, kompletně aktualizovaný operační systém, nejnovější záplaty, nejnovější verzi prohlížeče a programů kolem. Samozřejmě je třeba dávat si pozor, na jaké stránky chodím, neklikat ve spamech na odkazy a podobně,“ radí Krčmář.

Martin Hromádka, Jana Uttendorfská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme