Pražští hasiči uhasili elektroauto v podzemní garáži. Hořet začalo nejspíš kvůli technické závadě

Hasiči v noci na pátek zasahovali v ulici Bělehradská na Praze 2 u požáru elektroauta v prvním podzemním podlaží garáže administrativní budovy. Hořet začalo ve čtvrtek před půlnocí. Oheň po dvou hodinách uhasili a vozidlo dostali mimo garáž. Příčinou byla pravděpodobně technická závada. Přesně to ale určí až vyšetřovatelé, informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči používali několik vodních proudů včetně zařízení COBRA, kterým prorazili plášť baterie kvůli jejímu ochlazování. Pomocí hydraulických rozpínáků pak auto nadzvedli, aby se lépe dostali k baterii v podlaze.

Továrna na výrobu baterií do elektromobilů je pro Česko klíčový projekt, tvrdí ředitel CzechInvest

Číst článek

Chemici při zásahu měřili koncentrace škodlivin, které unikaly z garáže do ovzduší. Z toho důvodu byla policií uzavřena část ulice Bělehradská. Udebírali také vzorky hasební vody k dalšímu zkoumání. 

Po dvou hodinách byl požár uhašen a následovalo ochlazování baterie a příprava na transport auta z podzemních garáží. Ten ale zkomplikoval výtahový systém na přepravu aut s ohledem na odpojení budovy od elektrické energie.

Výtah proto připojili na záložní zdroj a vozidlo i za pomoci přepravních vozíků dostali na ulici, kde bylo naloženo do speciálního kontejneru pro chlazení. 

Po naložení bylo auto v kontejneru za stálého dohledu hasičů a kontroly termokamerou přepraveno na odstavné plochy Správy železnic. Tam bude po nezbytnou dobu ve vodní lázni. Škoda byla majitelem vozidla vyčíslena na milion korun. 

mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme