EXKLUZIVNĚ: Stál jsem u zrodu VV, tvrdí lobbista Hrdlička

Lobbista a někdejší člen ODS Tomáš Hrdlička údajně stál v roce 2006 u zrodu strany Věci veřejné podnikatele Víta Bárty. V exkluzivním hodinovém rozhovoru pro Český rozhlas to přiznal reportérovi Janku Kroupovi. Kromě toho promluvil třeba i o darech pro někdejší šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nagyovou, později Nečasovou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební konference Věcí veřejných v Hradci Králové.

Volební konference Věcí veřejných v Hradci Králové. | Foto: Filip Jandourek

Podnikatel otevřeně mluvil o tom, že ještě jako člen ODS spoluzakládal Věci veřejné. Sám sebe označil za „ideového spolutvůrce“ strany.

O své vizi se prý bavil s Vítem Bártou, který se později stal předsedou strany. Traduje se, že na první schůzku oba přišli s kompromitujícími materiály. „Silný soupeř může být ještě silnějším spojencem,“ glosoval Hrdlička.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Vítu Bártovi, Janě Nagyové a dalších stycích v politických kruzích mluvil s lobbistou Tomášem Hrdličkou reportér Janek Kroupa

Vít Bárta k tomu v SMS zprávě napsal, že to považuje za úsměvné.

Podle bývalého poslance Věcí veřejných Jaroslava Škárky do strany Hrdlička investoval 200 milionů korun, to však podnikatel odmítl. „V penězích nic, v času hrozně moc,“ přiblížil Hrdlička svou „investici“ do strany.

V rozhovoru se Hrdlička zmínil mimo jiné i o dárcích pro někdejší šéfku kabinetu premiéra Janu Nagyovou, později Nečasovou. Obdaroval j prý třeba šátkem nebo hodinkami.

„Bylo to k Vánocům nebo k narozeninám,“ řekl Hrdlička s tím, že i on sám od Nagyové dárek dostal.

Jana Nagyová Nečasová soud | Foto: Filip Jandourek

Markéta Chaloupská, Janek Kroupa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme