F. Bublan: Kauza Krejčíř neskončila

Ministr vnitra Bublan nepovažuje kauzu Krejčíř za uzavřenou. Řekl to dnes Radiožurnálu. Případ, kdy policistům při zatýkání unikl podnikatel Radovan Krejčíř, vyšetřovala inspekce ministra vnitra. Ta teď případ předala státnímu zástupci, který rozhodne o dalším postupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan | Foto: Úřad vlády ČR

Bublan připomněl, že se policie stále snaží Krejčíře dopadnout: "Je to trošku i otázka cti, abychom ho dopadli. Stop je několik a některé se zdály blízké, ale potom to nebyla pravda. Samozřejmě děláme, co můžeme!"

Krejčíř utekl v červnu při domovní prohlídce své vily v Černošicích u Prahy. Je podezřelý z přípravy vraždy celníka a z podvodu. Jeho útěk policii obestírají nejasnosti. Předpokládá, že se mu podařilo uniknout do zahraničí.

Kvůli skandálu rezignoval policejní prezident Jiří Kolář a odvoláni byli šéf protikorupční policie a jeho náměstek. František Bublan zatím nechce prozradit, kdo by se mohl stát budoucím policejním prezidentem.

Mezi očekávanými kandidáty figuruje například Libor Lochman či Jan Beroun. O nástupci Koláře jednal ministr i s opozičními poslanci, konečné rozhodnutí ale leží jen na něm. "Chci, aby to byl člověk apolitický. Nemohu tam dát člověka, který bude mít třeba silnou podporu, ale jen jedné strany," řekl Radiožurnálu Bublan

Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme