Jednaosmdesátiletého funkcionáře už v lednu výkonný výbor na mimořádném zasedání suspendoval. V čele federace ho dočasně nahradil místopředseda Philippe Diallo.
„Válka diktuje změny v personální politice,“ napsal ke změně na telegramu Davyd Arachamija, šéf poslanců vládní strany Sluha národa a blízký spojenec prezidenta Volodymyra Zelenského.
„Jedinci dali v sázku reputaci všech,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz poslanec a spolupředseda protikorupční skupiny Evropského parlamentu Daniel Freund.
Boris Johnson ve středu oznámil britským poslancům, že odstoupit nehodlá. V těžkých časech, kterými si země prochází, musí pode něj vláda pokračovat. Vláda čelí vlně rezignací na vysokých pozicích.
Deportační let nelegálních migrantů z Británie do Rwandy zablokoval Evropský soud pro lidská práva. Deportace kritizují lidskoprávní organizace, někteří politici i Organizace spojených národů.
Sílící skandál spojený se špehovacím softwarem Pegasus v Izraeli vzbuzuje pochyby a kritiku veřejnosti. Může kauza ovlivnit důvěru lidí a také vyšetřování korupční aféry expremiéra Netanjahua?
Jednání o žalobě však soud nezahájil, nejprve si chce vyžádat dokumenty k trestnímu oznámení Hamáčka, které kvůli článku podal a které policie odložila. Jednání bude pokračovat 20. dubna.
Britský premiér Boris Johnson prochází asi nejobtížnějšími týdny v úřadě, a to kvůli porušování protiepidemických opatření. Toho se měl dopustit pořádáním večírků v Downing Street 10.
Už pět konzervativních poslanců napsalo dopis, ve kterém vyjadřují nedůvěru současnému premiérovi Borisi Johnsonovi. Aby byl z čela konzervativců odvolán, musí jich napsat 54.
„Za třicet let ve fotbale jsem nic takového neviděl,“ divil se po porážce kouč Mondher Kebaier. Fotbalový svět však něco takového už dříve viděl, jen v minulém roce nejméně třikrát.
Hněv britské veřejnosti je patrný nejen při pohledu do poslaneckých lavic, ale také na sociální sítě. Britové tam od začátku týdne sdílejí, co v den zakázaného večírku v Downing Street dělali oni.
Prázdniny přinesly pozoruhodné prohlášení premiéra Johnsona, že od 19. července ruší téměř všechna covidová omezení, protože „je na to nejvhodnější čas“. Pokus o „stádní imunitu“?
Na neomluvitelné jednání a uplatňování dvojího metru si hlasitě stěžují nejen opoziční politici, ale také rodiny, které se kvůli opatřením ani nemohly rozloučit se svými blízkými v nemocnicích.
Krize na hranicích s Běloruskem podle analytika zakrývá nejen skandál kolem potratů, ale také další téma, které se v Polsku nyní hodně řeší. Je to obrovská inflace, která je jednou z nejvyšších v EU.
Díky Sergeji Saveljevovi svět spatřil důkazy o mučení v ruských věznicích. Běloruský programátor nyní popisuje svůj útěk z Ruska v době, kdy ho kvůli úniku už vyslýchali ruští agenti.
Dohodu schválili akcionáři koncernu. 270 milionů eur půjde z pojištění odpovědnosti zaměstnanců. Zbytek doplatí čtyři bývalí vedoucí pracovníci spojení s aférou.
Různé státy mají zažitou různou míru toho, co je pro veřejné činitele přípustné. Kupříkladu veřejnost skandinávských států je na své politiky velice přísná. Je tam také nejnižší míra korupce.
Například poslanec Georga Nüßleina jedné firmě pomáhal zařizovat státní zakázku na respirátory a jeho společnost za to dostala provizi v přepočtu asi 17 milionů korun.
Německé úřady už delší dobu ví, že se lidé z ultrapravice tajně vyzbrojují na případnou občanskou válku. U jednoho bývalého člena KSK dokonce objevili nelegálně držený samopal a velký arzenál munice.
Opouštění církví není v současnosti jen německá doména. Členů náboženských obcí ubývá také v silně katolické Itálii, která sice nevybírá přímo církevní daň, přesto k církvím část z výběru daní putuje.
Případ podezřelého vládního nákupu plicních ventilátorů v přepočtu za víc než 200 milionů korun vzbudil pozornost Slovinců už na jaře, kdy se v Evropě začala šíři epidemie koronaviru.
Německá opoziční strana Levice (Die Linke) nyní podle agentury DPA mluví o případném ustavení parlamentní vyšetřovací komise s cílem zajistit, aby se podobný skandál neopakoval.
Firma přiznala, že účty, na kterých mělo být 1,9 miliardy eur, patrně vůbec neexistují. Auditoři odmítli podepsat účetní závěrku firmy za loňský rok právě proto, že nemohli dohledat účty.
Kdo zveřejnil sexuální video s údajným kandidátem na pařížského starostu? Kdo je dívka, které bylo určeno? A jakou roli v tom všem hraje ruský umělec s francouzským politickým azylem?
Rusko bylo kvůli dopingu na čtyři roky vyloučeno z olympijských her a mistrovství světa. Rozhodl o tom výkonný výbor Světové antidopingové agentury WADA.