Finanční správa hlásila poruchu systému. Nefungovala část příjmu tržeb v EET a vypadával Daňový portál

Kvůli problémům u dodavatele nefungovaly ve čtvrtek dopoledne správně Daňový portál a elektronická evidence tržeb, informovala finanční správa na twitteru. „Z důvodu havárie u dodavatele technického řešení docházelo ve čtvrtek dopoledne k dočasným výpadkům Daňového portálu a provozu EET,“ uvedl mluvčí Generálního finančního ředitelství Petr Habáň v tiskové zprávě. Asi v půl dvanácté byl provoz obnoven.

Praha (Aktualizováno: 12:28 28. 2. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální finanční ředitelství

Nemusí fungovat příjem tržeb v EET, uvedla finanční správa | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V současné době je příjem datových zpráv plynulý a bez problémů. Dostupnost aplikací Daňového portálu byla obnovena,“ uvedl Petr Habáň.

Finanční správa vyhověla Huawei. Zrušila zakázku za půl miliardy, ze které firmu minulý měsíc vyloučila

Číst článek

Petr Habáň serveru iROZHLAS.cz řekl, že problém nebyl na straně finanční správy, ale u dodavatele. Tím je Státní pokladna Centrum sdílených služeb, která se problémem taktéž zabývala.

Výpadek EET i daňových přiznání

Problém mohli mít především prodejci, kteří musí své tržby evidovat v rámci elektronické evidence tržeb (EET). Podle mluvčího Habáně však mohou tržby zaevidovat dodatečně.

„Drtivá většina pokladních zařízení disponuje tzv. off-line režimem, který zabezpečí automatické, dodatečné zaslání tržeb uskutečněných během nedostupnosti. Kontrolu zaevidovaných tržeb může poplatník provést prostřednictvím webové aplikace Elektronická evidence tržeb, na stránkách Daňového portálu,“ dodala finanční správa.

Komplikace mohl výpadek způsobit také lidem, kteří vyplňovali daňová přiznání online. „Mohlo by jim to spadnout do doby, než to budou mít odeslané, a nemusí o tom vědět,“ řekl dříve Habáň z finanční správy.

Podle provozovatele portálu Hlídač státu není výpadek obvyklý. „Ten problém je globálnější a osobně ho odhaduji na infrastrukturu. To znamená výpadek síťové vrstvy nebo něco podobného. Spadlo to najednou, ve stejný okamžik a postihlo to více systémů vedle sebe,“ řekl Bláha s tím, že se bude jednat pravděpodobně o technickou chybu.

kno, tec, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme