Hasiči ukončili zásah na Pernštejně, na místě ale zůstanou

Hasiči ukončili zásah na hradě Pernštejně. Ve vyhořelé budově nyní pracují památkáři a při vyklízení se snaží najít vše, co by se ještě dalo zachránit. Hrad vzplál v pátek ráno. Požár, který zcela zničil budovu depozitáře způsobil podle dosavadních odhadů škodu za 100 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár hradu Pernštějn je lokalizován, stále ještě probíhá dohašování lokálních ohnisek | Foto: Igor Šefr

Mluvčí hasičů Jaroslav Haid uvedl, že ukončením zásahu pro ně práce ale úplně nekončí. "Teď pokračuje vyklízení objektů, protože tam je spáleniště v přízemí a památkáři a správa hradu tam organizuje vyklízení sklepů, tak je to potřeba stále střežit. Toto střežení i tak potrvá ještě dalších několik dnů," vysvětlil.

Na místě zasahovalo 20 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Jejich práci ztěžovala špatná poloha hořící budovy, která stojí až na třetím nádvoří. Hasiči tak museli zanechat své vozy na prvním nádvoří a kvůli nedostatku vody na hradě musela být zřízena i dálková doprava vody.

Zuzana Kopuletá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme