Hasiči ukončili zásah na Pernštejně, na místě ale zůstanou

Hasiči ukončili zásah na hradě Pernštejně. Ve vyhořelé budově nyní pracují památkáři a při vyklízení se snaží najít vše, co by se ještě dalo zachránit. Hrad vzplál v pátek ráno. Požár, který zcela zničil budovu depozitáře způsobil podle dosavadních odhadů škodu za 100 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár hradu Pernštějn je lokalizován, stále ještě probíhá dohašování lokálních ohnisek | Foto: Igor Šefr

Mluvčí hasičů Jaroslav Haid uvedl, že ukončením zásahu pro ně práce ale úplně nekončí. "Teď pokračuje vyklízení objektů, protože tam je spáleniště v přízemí a památkáři a správa hradu tam organizuje vyklízení sklepů, tak je to potřeba stále střežit. Toto střežení i tak potrvá ještě dalších několik dnů," vysvětlil.

Na místě zasahovalo 20 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Jejich práci ztěžovala špatná poloha hořící budovy, která stojí až na třetím nádvoří. Hasiči tak museli zanechat své vozy na prvním nádvoří a kvůli nedostatku vody na hradě musela být zřízena i dálková doprava vody.

Zuzana Kopuletá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme