Havárie kamionu zastavila na hodiny provoz D1

Po ranní dopravní nehodě kamionu u Velkého Meziříčí zůstala několik neprůjezdná dálnice D1 na 151. kilometru ve směru na Brno. Kamion se převrátil na bok, do něj pak ještě narazil další automobil. Při nehodě byl jeden člověk zraněn. Policisté museli odklonit dopravu na objízdné trasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut na dálnici | Foto: Jan Rosenauer

Havárie se stala kolem 04:30. Zraněný šestapadesátiletý muž z Ruska skončil se středně těžkým zraněním v blízké nemocnici v Mostišti.

Z převráceného kamionu se v úseku asi 200 metrů rozsypaly kuchyňské potřeby. Před 12:30 byl obnoven provoz v levém jízdním pruhu, teprve v 15:30 se podařilo zprovoznit dálnici v obou pruzích. V odstavném pruhu stále pokračují práce na likvidaci následků havárie.

Před místem nehody u Velkého Meziříčí se vytvořila asi desetikilometrová kolona. Ucpaná byla i stará brněnská silnice číslo 602, kam policisté odkláněli provoz. S problémy se řidiči potýkali i v opačném směru na Prahu, protože ve Velkém Meziříčí je uzavřena polovina dálničního mostu.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Petr Večeřa, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme