I na pražské radnici sedí muž, který velel zásahům v roce 1989

Na pražské radnici je ve vysoké funkci muž, který velel zásahům proti demonstrantům v roce 1989. Je jím radní Jan Slezák. V současné době se uchází o funkci náměstka primátora. Podle opozičního zastupitele za Evropské demokraty Karla Koželuha by měl zvážit své další setrvání na politické scéně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha v noci | Foto: Jan Rosenauer

"Musím říci, že považuji jeho úsilí o jakoukoli veřejnou funkci za tristní výsledek nízké politické kultury v České republice. To, že si někdo s takovou minulostí dovolí usilovat o jakoukoli politickou funkci, je věc neskutečně drzá. Měl by skutečně zvážit svůj odchod z politiky."

Slezák je radním pro školství a mládež. Hájí se tím, že svoje působení u pohotovostního pluku VB nikdy netajil.

Pro Paroubka, současného ministra pro místní rozvoj, byla informace překvapením. "Pro mně to byla docela zvláští informace, trochu i šokující, Chci s ním o tom mluvit a ztím bych si komentář nechal pro sebe."

Slezák je po odstupujícím šéfovi úřadu vlády Pavlu Přibylovi, dalším politikem, který čelí kritice kvůli své minulosti. Přibyla nahradí ve funkci bývalý disident Aleš Šulc. O jeho jmenování do Úřadu vlády bude ve středu hlasovat kabinet.

Markéta Kaclová, Miroslav Jedlička, Ladislav Hruška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme