Inspekce zakázala prodej gumového míčku s ostny a ušima, pro děti je nebezpečný

Česká obchodní inspekce zakázala prodej dětské hračky - gumového míčku s ostny a ušima ve tvaru ježaté koule, který nesplňuje technické požadavky a může ohrozit bezpečnost dětí. Inspektorát Ústeckého a Libereckého kraje nařídil prodejci stáhnout z distribuce všechny tyto hračky. Inspekce to uvedla v pondělní tiskové zprávě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká obchodní inspekce zakázala prodej gumového míčku. | Foto: Česká obchodní inspekce

Hračka je podle ní nebezpečná, jelikož nesplňuje obecné požadavky na hračky určené dětem mladším 36 měsíců. Norma totiž uvádí, že "hračky a odnímatelné součásti hraček se nesmějí celé vejít do válce pro malé části, a to v jakékoliv poloze". Dále může při běžném a předpokládaném použití hračky malými dětmi dojít k vyjmutí pískacího zařízení a jeho vdechnutí či polknutí.

V horní části hračky je šňůrka s očkem k připojení na prst. Ve spodní části hračky je pískací zařízení - trubička bílé barvy a uvnitř hračky je plastová kulička, která se při nárazu rozbliká. Hračka je prodávána bez obalu a nemá ani žádné jiné značení či identifikační údaje. Distributorem je Nhien Ngo Van ze Železného Brodu, uvedla inspekce.

Česká obchodní inspekce zakázala prodej gumového míčku. | Foto: Česká obchodní inspekce

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme