Ivan Binar odvolán z Rady České televize

Poslanecká sněmovna odvolala člena Rady České televize Ivana Binara. Podle zákona nesmí člen rady zastávat žádnou funkci v politické straně nebo společenské organizaci a pokud v takové funkci je, musí se jí po zvolení do Rady ČT vzdát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Binar | Foto: Ivan Binar

To, podle člena sněmovní mediální komise Petra Plevy z ODS Binar neučinil, proto poslanec navrhl jeho odvolání: "Pan Ivan Binar je předsedou Obce spisovatelů, která je registrována ministerstvem vnitra jako občanské sdružení. Jednoznačně tedy nesplňuje podmínky zákona o České televizi."

Ivan Binar řekl Radiožurnálu, že jako předseda Obce spisovatelů byl do Rady zvolen. Není mu tedy jasné, proč na to sněmovna nepřišla už tenkrát: "Podle mého názoru by v Radě České televizi měli být právě představitelé občanských organizací, protože jim jde o stejnou věc. Například mně, jako předsedovi Obce spisovatelů, jde o stav literatury a i o literaturu v České televizi. Nehájím zájem úzké skupuny lidí, ale zájmy české kultury," poznamenal Binar.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme