Jednání o platech učitelů budou pokračovat

O dalším zvýšení platů učitelů se bude ještě diskutovat. Na setkání se šéfem odborů Milanem Štěchem to slíbil premiér Vladimír Špidla. Výsledek ale podle něj závisí na tom, jak dopadnou jednání o státním rozpočtu na příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Štěch a Vladimír Špidla | Foto: Stanislav Zbyněk

Nad platy ve školství zatím visí velký otazník; nic konkrétního si netroufá říct ani premiér Vladimír Špidla. "Všechny možné vývoje jsou stále ještě otevřené, ale rozhodující je kontext státního rozpočtu."

Státní zaměstnanci měli původně dostat od příštího roku přidáno 13 procent, kvůli povodním se odboráři minulý týden dohodli s ministry práce a financí na růstu platů alespoň o sedm procent. Odboráři ze školství s tím ale nesouhlasili a jako jediní se ke kompromisní dohodě nepřipojili.

"Chceme-li zvýšit prestiž učitelů ve společnosti, chceme-li aby tam zejména mladí učitelé se stabilizovali, myslím si, že to jinak než bez toho finančního ohodnocení v budoucnu nepůjde," říká odborový předák Milan Štěch.

O platech učitelů by mohla jednat už zítra ministryně školství Petra Buzková s ministrem financí Bohuslavem Sobotkou, a to na zasedání vlády.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme