Komunisté chtějí blokovat rakouskou pumpu

Českobudějovičtí komunisté, členové městského zastupitelstva a volební kandidáti za tuto stranu chtějí zítra zablokovat benzínovou čerpací stanici rakouské firmy ÖMV na sídlišti Vltava v jihočeské metropoli. Podle tiskové mluvčí KSČM Věry Žežulkové tak budou protestovat proti blokádám česko-rakouských hraničních přechodů rakouskými odpůrci jaderné elektrárny Temelín. „Já myslím, že na hloupost se nemá odpovídat hloupostí," komentoval chystanou komunistickou akci předseda vlády Miloš Zeman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunisté chtějí podle Žežulkové ukázat firmám s účastí rakouského kapitálu, jaké by mohly mít podobné blokády důsledky i pro ně. Tímto nátlakem chtějí přispět k rozumnějšímu přístupu rakouské strany k řešení tohoto problému, který vyvolává stále větší nespokojenost obyvatel a podnikatelů na české straně hranice, dodala. „Pokud nebude mít tato varovná blokáda odezvu, tj. pokud nedojde k řešení situace na česko-rakouských hranicích, zvažují ji rozšířit nejen časově, ale chtějí se obrátit i na ostatní okresy, aby se podobné blokády započaly i v dalších městech poblíž česko-rakouských hranic," uvedla mluvčí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme