Kontrakt na nové stíhačky podepíše až nová vláda

Vláda odložila podpis smlouvy o nákupu 24 stíhaček na podzim. Původně měla být uzavřena do 30. června. Kontrakt by tak podle premiéra Miloše Zemana měl podepsat příští kabinet 30. září, kdy by měl také rozhodovat o konečné verzi nové koncepce armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saab J-39 Gripen na letišti | Foto: SAAB-BAE Systems

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík, který ve středu v horní komoře parlamentu obhajoval zákon o financování kontraktu, řekl, že senátoři kabinetu nejčastěji vytýkali podpis smlouvy právě ještě před volbami.

Podle ministra Tvrdíka výrobce nemá proti odložení podpisu smlouvy námitky a nabídku prodloužil do 30. září. Vláda tak chce vyhovět námitkám senátorů, že kvůli volbám s největším armádním projektem v historii země příliš spěchá.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Tvrdík: Stíhačky

Ostravskou Novou huť koupí nizozemská společnost LNM Holdings. Rozhodla o tom vláda dva dny před vypršením exkluzivity, kterou firmě v únoru poskytla. Vstup LNM do zadlužené ocelárny její management vítá. Českému rozhlasu to potvrdil mluvčí Nové huti Ivo Čelechovský.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme