Krizový štáb: Nebezpečí nehrozí, opatření ale trvají

Protiteroristická opatření zůstávají v České republice v platnosti, i když žádné zvýšené nebezpečí nehrozí. Konstatoval to po dnešním zasedání ústřední krizový štáb, který po dvou týdnech opět hodnotil bezpečnostní situaci v republice. Situace se podle bezpečnostní rady zklidnila díky úspěšnému průběhu odvetné operace v Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér před RSE | Foto: Jan Rosenauer

Výsledky Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu tlumočil mluvčí ministerstva vnitra Samuel Truschka. "Bylo konstatováno, že nic nenasvědčuje zvýšení rizik, která by vyžadovala nová bezpečnostní opatření. Dosud probíhající opatření zůstávají v platnosti," poznamenal Truschka.

Jednání se zúčastnili zástupci resortů vnitra, obrany, zahraničí a zdravotnictví, Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, policejního prezidia, útvaru hlavního hygienika, armádní zdravotní služby a zpravodajských služeb. Oba silové ministry, Stanislava Grosse a Jaroslava Tvrdíka, zastupovali kvůli pracovnímu zaneprázdnění jejich náměstci. Gross zasedal na schůzi Poslanecké sněmovny, Tvrdík spolu s předsedou Senátu Petrem Pithartem navštívil vojenský výcvikový prostor na Doupově.

Ústřední krizový štáb se poprvé sešel bezprostředně po teroristických útocích na USA 11. září. Od poloviny minulého měsíce byla u nás bezpečnostní opatření přijatá po zářijových útocích ve Spojených státech zmírněna. Ústřední krizový štáb se od té doby schází jednou za 14 dní, do té doby zasedal každý týden.

Milan Kopp, Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme