Melčák by mohl podat novou ústavní stížnost

Poslanec Miloš Melčák připouští, že nové zkrácení volebního období by znovu mohl napadnout u Ústavního soudu. Poslanci by už zítra měli schválit novelu ústavy, která umožní rozpuštění Sněmovny třípětinovou většinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Melčák po skončení jednání Ústavního soudu | Foto: Tomáš Adamec

Proti tomu by se ale poslanec Melčák mohl opět ohradit ústavní stížností, řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. "Pokud shledáme s mým právníkem, že závady, které označil Ústavní soud u toho předchozího zákona, č. 195/2009, v nové normě zůstaly, bude důvod ji opět napadnout u Ústavního soudu," prohlásil Melčák.

Miloš Melčák také dodal, že zítra trvalou změnu ústavy v Poslanecké sněmovně nepodpoří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč podával stížnost k Ústavnímu soudu, jednal z vlastního popudu, jak reagovali jeho kolegové z poslanecké sněmovny - na tyto a další otázky přímo z Brna Heleně Šulcové odpoví nezařazený poslanec Miloš Melčák

Podle poslance Melčáka by bylo nejlepší odložit předčasné volby na začátek příštího roku. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu uvedl, že by se tak Česká republika vyhnula rozpočtovému provizoriu." Jediná možnost, aby naše země měla rozpočet v termínu, je, aby se volby nekonaly před koncem tohoto roku. Za nejbližší termín, pokud to bude ústavně konformní, považuji začátek příštího roku. A v tom případě žádné rozpočtové provizorium nehrozí," je přesvědčen Melčák.

Helena Šulcová, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme