Meteorologové zatím s povodněmi nepočítají

Meteorologové předpovídají na tento týden silné oteplení. Už zítra by se rtuť teploměru měla vyšplhat až na 17 stupňů. České dráhy postupně obnovují provoz na tratích, kterými kvůli zavátým kolejím nemohly projet vlaky. Včera zůstalo nedostupných 16 míst České republiky. Teď je podle Pavla Tesaře z tiskového odboru Českých drah nesjízdných posledních pět úseků na regionálních tratích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh na silnicích | Foto: Lukáš Machalínek

"Ještě dnes dopoledne bychom měli obnovit provoz mezi Hostivicemi a Rudnou u Prahy. Zbývají čtyři horské tratě, například na severní Moravě Bruntál - Malá Morávka, Velká Kraš - Javorník ve Slezsku, Jakartice - Svobodné Heřmanice a Vejprty - Křimov."

Meteorologové předpovídají na tento týden silné oteplení. Už zítra by se rtuť teploměru měla vyšplhat až na 17 stupňů. Lidé proto s obavami myslí na možné záplavy, pokud sníh začne rychle odtávat. Ani Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu ale nedovedla jednoznačně odpovědět na otázku, jestli je strach z povodní oprávněný.

"Těžko říci. Nějaké velké tání by nastalo, kdyby se kombinovaly vysoké teploty, vítr a ještě déšť. Zatím to vypadá, že by měly být pouze vysoké teploty, pršet by příliš nemělo, ani foukat, takže sníh bude odtávat postupně. Zatím s povodněmi nepočítáme. Pokud by to nebezpečí hrozilo, budeme vydávat výstrahy," zdůraznila Odstrčilová.

Silnice jsou dnes - navzdory víkendovému sněžení - až na výjimky sjízdné. Na jihu Čech zůstávají kvůli zavátí neprůjezdné vozovky třetí třídy na Prachaticku a Českokrumlovsku. V Královéhradeckém kraji zůstává stále uzavřena vedlejší komunikace mezi Vrchlabím a Srážným na Trutnovsku. Nesjízdné jsou také dva úseky v Ústeckém kraji.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme