Miloš Zeman otevřel svoji novou kancelář v Jaselské ulici. Pracovat bude jeden den v týdnu

Bývalý prezident Miloš Zeman ve středu zahájil činnost v nové kanceláři v Jaselské ulici v Praze. V doprovodu ochranné služby do ní přijel v 11.00. V nové kanceláři, kterou má pronajatu od pražského arcibiskupství, plánuje pracovat jeden den v týdnu. Bude v ní přijímat návštěvy nebo poskytovat rozhovory.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinářům řekl, že se na otevření kanceláře těšil a že se zejména těší na své přátele. Jako první činnost ve středu poskytne rozhovor deníku Mf Dnes.

S chodem kanceláře mu budou pomáhat jeho bývalí hradní spolupracovníci, mediální záležitosti bude mít na starosti i nadále jeho bývalý mluvčí Jiří Ovčáček.

Rozhovory

Ten začal pracovat jako redaktor a komentátor pro server Život v Česku. Ovčáček avizoval, že Zeman by měl ve středu poskytnout rozhovor i tomuto serveru.

Zemanovy úvahy o spiknutí patří spíš na psychiatrii, mohou být symptomem nemoci, říká neurolog Payne

Číst článek

Na Zemana před domem čekal bývalý předseda Jazzové sekce Karel Srp, který byl na počátku spolku Přátelé Miloše Zemana. Bývalému prezidentu přinesl fotografie.

Zeman již dříve oznámil, že asistentku v kanceláři mu bude dělat jeho žena Ivana. Ze zákona má bývalý prezident nárok na chod kanceláře a plat asistenta 50 000 korun měsíčně. Částka nebyla od vzniku zákona zvýšena.

Renta a důchod

Zároveň Zeman od státu dostává rentu 50 000 korun měsíčně a starobní důchod ve výši zhruba 23 000 korun. Využívá také služební auto s řidičem a policejní ochranu.

Úřad pro ochranu osobních údajů řeší, jak lékaři nakládali s citlivými daty ‚pacienta Zemana‘

Číst článek

Kancelář, která má podobu běžného bytu, si od společnosti XPlace Alfa, realitní kanceláře založené pražským arcibiskupstvím, pronajal spolek Přátelé Miloše Zemana.

Ten Zemanovi po roce 2008 pomáhal s návratem do politiky a později i s prezidentskou kampaní. Mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Prinz Deníku N již dříve řekl, že spolek bude platit běžný tržní nájem, blíže částku neupřesnil.

Zemanovi mandát skončil 8. března, v úřadu prezidenta byl deset let. Nyní pobývá ve svém novém domě v Lánech.

ČTK, René Volfík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme