Miloš Zeman o volební prohře ČSSD

Současný šéf ČSSD Stanislav Gross podle Miloše Zemana straně neprospívá. Bývalý premiér a předseda sociálních demokratů to řekl v televizi Prima s tím, že kdyby se volil předseda ČSSD, tak by asi podpořil ministra sociálních věcí Zdeňka Škromacha. Zeman, který se do vysoké politiky podle svých slov vrátit nechce, také rozebral volební neúspěchy strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Jan Rosenauer

Miloš Zeman v pořadu televize Prima Nedělní partie vysvětlil volební neúspěchy strany v několika posledních volbách: "Jestliže sociální demokracie podle mého názoru prohrála krajské a senátní volby kvůli nedostatku skutečných osobností, prohrála ty evropské volby kvůli tomu, že ustoupila od svého původního volebního programu. Občané mají také pocit, že vláda vládne slabě." Vedle toho působila podle Zemana i špatná předvolební kampaň.

Zeman také řekl, že současný propad preferencí je způsoben ještě jedním důležitým faktorem: "Sociální demokracie dlouhodobě trpí určitým nedostatkem osobností. Podle mého názoru se tento proces v posledních dvou letech zrychluje a já tomu s expresivností sobě vlastní říkám personální genocida."

Současný šéf ČSSD Stanislav Gross podle Miloše Zemana straně neprospívá. Kdyby se volil předseda ČSSD, tak by asi podpořil ministra sociálních věcí Zdeňka Škromacha.

Umění odejít na vrcholu by mělo být vlastní i politikům - tak reaguje bývalý premiér a předseda ČSSD na dotazy, zda se nechce vrátit zpátky do vysoké politiky. I když mu vadí, že preference české sociální demokracie jsou hluboce pod voličskou přízní OSD, nemá zájem vrátit se zpět ke kormidlu nejsilnější vládní strany. Jak řekl v televizi Prima, jeho současné působiště na Vysočině mu naprosto vyhovuje.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme