Ministerstva práce a vnitra se odvolala proti zrušení tendru na sociální dávky

Resort práce a sociálních věcí i resort vnitra se odvolaly proti zrušení soutěže na systém výplat sociálních dávek. Antimonopolní úřad ji zrušil kvůli tomu, že ministerstvo práce na nový systém neorganizovalo tendr. Podle úřadu tak mohl být ovlivněn výběr nejlepší nabídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sKarta | Foto: mpsv.cz

Odvolání už podal také vítěz tendru Fujitsu Technology Solutions a rovněž společnost Student Agency, která soutěž napadla u antimonopolního úřadu. Zrušení smluv se teď kvůli stížnostem odkládá.

„Všichni podali odvolání, tudíž naše rozhodnutí nevstoupilo v právní platnost, takže prostě tyto dodatky běží. Zrušení nastane až v okamžiku, kdy to budeme mít právní mocí, a pak tedy podle rozhodnutí buď dojde ke zrušení dodatků hned, nebo s nějakým časovým odstupem,“ říká předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil zakázku na nový systém výplaty sociálních dávek na konci února. Systém si ministerstvo práce objednalo ještě za působení Jaromíra Drábka bez výběrového řízení, čímž podle antimonopolního úřadu porušilo zákon o veřejných zakázkách.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dospěl k závěru, že stát měl podle zákona vypsat tendr, místo aby služby nakoupil formou dodatků ke stávající smlouvě, kterou mělo s firmou Fujitsu ministerstva vnitra. ÚOHS udělil ministerstvům pokutu půl milionu korun.

Jakub Šídlo, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme