Ministr slibuje úspornější systém inspekce práce

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach se dohodl s koaličními partnery na úsporné variantě nového systému inspekce práce. Jak potvrdil Radiožurnálu, oproti původnímu předpokladu už nebude chtít ze státní pokladny 600 miliónů navíc a ani místa pro 300 nových úředníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroba | Foto: www.hofmann-wzb.de

Vystačí prý s tím, co má. Vláda bude o novém systému jednat příští středu. Počítá s tím, že každý kraj bude mít svůj úřad, který bude dohlížet na dodržování zákoníku práce a dalších technických norem.

Podle Škromacha je cílem zefektivnit kontrolu a oddělit ji od úřadů práce: "Některé činnosti, které dnes provádějí v oblasti kontroly úřady práce, by přešly na inspekci práce, která by vlastně současně byla sloučena s dnešními inspektoráty bezpečnosti práce a působila v rámci jednotlivých krajů. A co je zásadní: nepožadujeme navíc ani jednoho člověka a zvládáme to v rámci stávajících financí, které máme k dispozici."

Škromach čeká, že pro nový zákon získá podporu jak u koaličních kolegů, tak i u části opozice.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme