Ministrem dopravy bude bývalý Zemanův poradce a generální inspektor ČD Zdeněk Žák

Ministrem dopravy v Rusnokově vládě bude bývalý poradce Miloše Zemana a bývalý generální inspektor Českých drah Zdeněk Žák. Potvrzeno je i obsazení postu ministra průmyslu, kterým se stane Jiří Cienciala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční přejezd v královéhradecké čtvrti Březhrad, kde došlo v roce 2003 k tragické nehodě | Foto: ČTK

Zdeněk Žák se narodil 2. července 1968 ve Valašském Meziříčí. Absolvoval v roce 1996 Fakultu elektrotechniky a informatiky, kde získal titul bakalář.

V roce 1995 nastoupil na ministerstvo dopravy, později působil v Českých drahách na pozici ředitele odboru vnějších vztahů a později i jako generální inspektor. Žák se také podílel na přípravě českého předsednictví EU v oblasti dopravy.

Průmysl a obchod povede Cienciala

Rusnok také potvrdil, že se ministrem průmyslu stane rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě a bývalý ředitel Třineckých železáren Jiří Cienciala.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svých plánech mluvil budoucí ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala

Ciencialovou prioritou je zvýšení konkurenceschopnosti českého průmyslu a „povýšení průmyslu do pozice národního zájmu“. Věnovat se chce i přípravám na rozšíření jaderné elektrárny Temelín.

„Akutnost v případě Temelína spočívá v tvorbě objektivních údajů a informací o významnosti a potřebě této elektrárny a v přípravě podkladů na kvalitativní a kvalifikované rozhodnutí o tom, že tato elektrárna tohoto druhu bude pro Českou republiku to nejlepší řešení,“ vysvětlil Cienciala.

Obsazena zatím stále nejsou místa ministra financí a životního prostředí. Jiří Rusnok chce mít vládu kompletní nejpozději do pondělí.

Vlastimil Picek přijal nabídku na post ministra obrany v Rusnokově vládě

Číst článek

Vláda Jiřího Rusnoka - stav k 4. červenci | Foto: ČTK

Český rozhlas, Veronika Sedláčková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme