Ministři budou jednat o větší ochraně spotřebitelů

O zabezpečení větší ochrany spotřebitelů při nákupech v supermarketech dnes budou jednat ministři průmyslu a obchodu a zemědělství Milan Urban a Petr Zgarba. Schůzky se zúčastní i Ivana Picková - zástupkyně Sdružení obrany spotřebitelů, které po stížnostech zákazníků upozornilo na velké nedostatky v kvalitě nabízených potravin a v hygieně a také na předražování zakoupeného zboží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákup | Foto: Jan Rosenauer

Podle Pickové nejde o selhání jedinců, ale celého systému. Konstatovala také, že i po rozdaných pokutách bohužel obchodní řetězce v této praxi pokračují. Sdružení dostává od lidí stále nové stížnosti. "Je to neustále to, na co upozorňují kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce. To znamená, že se prodává nekvalitní zboží, že se prodává zboží, kde je jiný datum spotřeby, než byl ten původní. Týkají se předražování nákupu, markuje se jiná cena na pokladně, než která byla uvedená v okamžiku nabídky," přiblížila Picková.

Sdružení podle ní souhlasí s návrhem ministra Zgarby zpřísnit postihy pro obchodníky. "Domníváme se, byť je to cesta tvrdá, tak je to v dané situaci jediná správná cesta. Chtěli bychom také navrhnout v rámci novely zákona o ochraně spotřebitele, která se ve čtvrtek bude projednávat v hospodářském výboru, aby se spotřebitelské organizace mohly stát účastníky správního řízení, které bude projednávat takové prohřešky," dodala.

Renáta Prátová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme