Mladík, který téměř ubil vlastní babičku, dostal osm a půl roku

Za brutální loupežné přepadení vlastní babičky poslal ústecký krajský soud na osm a půl roku do vězení devatenáctiletého Tomáše Tauscheho. Společně se dvěma komplici loni v lednu babičku v jejím domku v Krupce na Teplicku surově zbil a oloupil o peníze. Stará žena útok svého vnuka málem nepřežila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Odsouzený Tausche se loňského 10. ledna společně se dvěma kamarády, třiadvacetiletým Jakubem Fantou a o čtyři roky mladším Štěpánem Švédou, ukryl v domě své babičky. V době, kdy tehdy pětašedesátiletá žena zůstala v domku sama, se na ni vrhli a povalili na zem. Její vlastní vnuk jí pak hlavou tloukl o zem, vyhrožoval zabitím a požadoval vydání peněz. Když se dočkali ženina důchodu, odjeli do teplických restaurací a uloupených sedm tisíc korun prohýřili. Nepohrdli ani kávou, alkoholem a čokoládou.

Jeho kumpáni si za loupež ve formě spolupachatelství odnesli tresty ve výši sedm a půl a pět let ve vězení. Fanta se okamžitě proti rozsudku odvolal, další dva, stejně jako státní zástupkyně, si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Státní zástupkyně původně žalovala Tauscheho i z pokusu o vraždu, soudce ale úmysl zabít neprokázal. Všichni tři tak byli odsouzemi za loupežné přepadení a porušování domovní svobody.

Ivana Solničková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme