Na party v chráněné oblasti u Beskyd tančí stovky lidí

Asi 2000 lidí dorazily na taneční party do Ostravice na Frýdecko-Místecku. Akce, která se koná Chráněné krajinné oblasti Beskydy, zatím probíhá bez problémů, organizátorům přesto hrozí pokuta. Od obce totiž nemají potřebné povolení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty (illustrační foto) | Foto: Josef Šmejkal

Čtyřiadvacetihodinový festival elektronické hudby odstartoval v sobotu v poledne na soukromém pozemku v areálu bývalého sociálního ústavu.

Obecně závazná vyhláška obce stanovuje, že obdobné kulturní produkce mohou v pátek a sobotu trvat kvůli rušení nočního klidu pouze do 23 hodin, konec party je ale plánován až na nedělní poledne. Obec sice může pořadatelům produkcí udělit výjimku, ale organizátor Lukáš Čvanda ji nedostal.

"Počítám s nějakou pokutou, jsem s tím smířen. Já už jsem do toho festivalu dal tolik, že není jiná varianta, než to prostě udělat," uvedl Čvanda. Produkci doprovázenou žonglérskou a ohňovou show pořádají organizátoři už posedmé. Předchozí ročníky se konaly v Ostravě, právě kvůli hluku ale museli hledat útočiště jinde.

Podle Čvandy organizátoři spolupracují s vedením obce i s policií. Slíbili, že po 23. hodině hudbu ztiší, počítají také s úklidem areálu po skončení akce. Policisté zatím nemuseli v Ostravici řešit žádný problém. Koordinují dopravu a parkování, na místě jsou také hasiči.

Martin Hromádka, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme