Nález odposlechu neovlivní soud se šéfy Moravia Banky

Nález tajného odposlechu v kanceláři správce konkursní podstaty Moravia Banky nijak neovlivní zahájení soudního procesu s šéfy tohoto zkrachovalého ústavu. Správce Pavel Bednařík našel odposlouchávací zařízení v zásuvce své kanceláře. Další odposlech pak objevili přivolaní kriminalisté. Podle správce konkursní podstaty chtěl tímto způsobem někdo získat informace o pohledávkách. Policie zatím nikoho neobvinila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Podle státního zástupce Rostislava Bajgara nález tajného odposlechu v kanceláři správce konkursní podstaty Moravia Banky nebude mít žádný vliv na zahájení soudního procesu s šéfy této zkrachovalé banky. "To nemá žádnou spojitost, to je nějaká čerstvá věc a s tím vlastním vyšetřováním, s obžalobou to nemá naprosto nic společného."

Stejný názor má i správce konkursní podstaty Pavel Bednařík. "Motivace zřejmě je způsobena tím, že jde o zájemce o pohledávky, ty prostory, v nichž se ty předměty našly, se užívají zhruba jeden rok, takže zřejmě to nesouvisí s trestním řízením proti bývalému vedení banky. Nejpravděpodobněji to souvisí s pohledávkami, které stále ještě v tom portfoliu pohledávek banky jsou."

Soud s bývalými manažery banky začne v pondělí 9. září v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedne 17 lidí. Škoda, kterou měli způsobit, přesáhla jednu miliardu korun.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme