Návrh zákona přeje uživatelům částečného invalidního důchodu

Lidé s částečným invalidním důchodem by si mohli v budoucnu neomezeně přivydělávat. Nemuseli by se ani obávat, že na částečnou invalidní penzi ztratí nárok. Počítá s tím návrh zákona poslanců ODS, který projedná vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroba | Foto: www.hofmann-wzb.de

V současné době si může takový člověk vydělat přesně stanovenou částku, kterou mu vypočítá Česká správa sociálního zabezpečení.

Podle poslance Lubomíra Suka z ODS je současný systém neefektivní: "Všichni si ty podmínky nastavují nyní tak, že ten vedlejší příjem, který mají k důchodu, si upraví tak, aby k tomu krácení nedošlo. Česká správa sociálního zabezpečení s tím má pouze mnoho práce a efekt je velmi malý."

Ministerstvo práce ale doporučilo vládě, aby tento návrh zamítla. Současná úprava je podle mluvčí Kateřiny Beránkové dostatečně dynamická a umožňuje přiměřeně vydělávat: "Navíc odpovídá i zahraničním úpravám, které jsou naopak v řadě případů i přísnější než česká úprava, tedy pokud jde o souběh částečného invalidního důchodu s příjmem z výdělečné činnosti."

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme