Nejvyšší soud potvrdil Kajínkův doživotní trest

Dvojnásobný nájemný vrah Jiří Kajínek už nemá šanci na obnovení svého procesu. Nejvyšší soud totiž v neveřejném zasedání zamítl stížnost, kterou ve prospěch Kajínka podal bývalý ministr spravedlnosti Pavel Rychetský. Rozhodnutí senátu znamená, že Kajínkovo odsouzení už nebude možné zpochybnit.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu řekla mluvčí Nejvyššího soudu Dita Válková, senát neshledal porušení zákona v rozhodnutí Vrchního soudu, proti kterému byla tato stížnost podána. Podle Rychetského Vrchní soud opomněl při projednávání Kajínkova případu provést rekonstrukci činu a konfrontaci jednotlivých vyslýchaných. Nejvyšší soud se tak nyní přiklonil ke stanovisku Nejvyššího státního zastupitelství, že tyto požadované úkony by byly nadbytečné.

Podle Dity Válkové trestní řád umožňuje jednat v neveřejném zasedání a záleží pouze na předsedovi senátu, kdy zasedání svolá. V tomto případě nemusel být obesílán obviněný ani jeho právní zástupce ani nikdo ze státního zastupitelství a senát jednal sám.

Kajínkova sestra Miluše Rozsívačová Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla, že takový verdikt se dal čekat. Podle vlastních slov jej přijala s chladnou hlavou. "Potřebuji mít dost energie na dlaší řešení případu, protože tím to nekončí," dodala.

Helena Šulcová poslala Kajínkovi do vězení několik otázek a jeho odpovědi si můžete přečíst v kopii faxu ve fotogalerii.

Text: 1) Doufal jsem, že existuje naděje na spravedlivý proces. Justice ale nepřipouští jakýkoliv omyl z její strany. Natož úmysl, o který zde jde.

2) Vypadá to tak.

3) Ano. Nikoho jsem nezabil.

4) Žádali moji přátelé. Doufám.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme