Nejvyšší státní zástupce rozhodne o dalším stíhání exposlanců a lidí kolem Nagyové

Dopoledne se rozhodne o dalším stíhání tří exposlanců a obviněných v kauze kolem Jany Nagyové. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman oznámí, jak rozhodl o jejich stížnostech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Zeman | Foto: Alžběta Švarcová

Obvinění se pomocí stížnosti brání proti zahájení trestního stíhání. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman si kvůli tomu vyžádal celý spisový materiál.

„V rámci rozhodování o stížnostech budu přezkoumávat všechny skutečnosti, které souvisí s touto kauzou. Znamená to, že v současné době se studují stížnosti, studuje se spis,“ řekl Zeman Radiožurnálu minulý týden.

Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan je připravený na variantu, že se stíhání exposlanců zruší. A to hlavně kvůli nedávnému rozhodnutí Nejvyššího soudu, který všechny tři poslal domů z vazby.

Při výměně mandátu za lukrativní posty se na ně podle soudu vztahovala imunita. Ištvan chce ale obvinění přeformulovat tak, aby mohl stíhání začít znovu.

„Pokud by toto jednání probíhalo mimo půdu Poslanecké sněmovny, pak je vlastně s otazníkem, jestli rozhodnutí Nejvyššího soudu znamená, že se poslanecká imunita vztahuje na všechny projevy učiněné nejen v Poslanecké sněmovně, ale i mimo ni,“ vysvětlil.

Ištvána podpořil prezident Miloš Zeman. Naproti tomu bývalý premiér Petr Nečas mluví o prokurátorské republice.

Petr Medek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme