Německé pudinky mohou obsahovat úlomky kovu. Veterináři stahují tisíce balení z prodeje

Veterináři nařídili stáhnout z prodeje celkem 45 tisíc balení německých pudinkových dezertů. Výrobky značky Omira a Kid´s world totiž můžou obsahovat kovové úlomky. Pudinky prodávala především Billa a řetězce Coop, Flop, Hruška, Jednota a další menší obchodníci. Podle mluvčího Státní veterinární správy Petra Vorlíčka můžou zákazníci výrobky vrátit do prodejny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní veterinární správa nařídila stáhnout z prodeje celkem 45 tisíc balení německých pudinkových dezertů. | Foto: Státní veterinární správa

„Přestože není příliš pravděpodobné, že by se kovové úlomky nacházely ve velkém množství balení, doporučujeme spotřebitelům, kteří by tyto dezerty našli doma, aby je vrátili v místě prodeje," uvedl Vorlíček.

Německý výrobce Neuburger Milchwerke GmbH & Co stahuje několik druhů svých mléčných produktů, které vyrobil od 13. do 17. března letošního roku. 

V Česku jde o dezerty s čokoládo-vanilkovou a karamelo-smetanovou příchutí, které Billa prodávala pod značkou Omira s datem trvanlivosti do 8. května. Dále pak o karamelovou smetanovou variantu, jejíž trvanlivost vyprší 9. května.

Další stahovanou značkou je Kid´s world o 70gramové hmotnosti s dobou trvanlivosti do 16. a 17. června. Výrobek od německé mlékárny je určený dětem, prodává se společně s hračkou.

Kov v potravinách v minulosti neřešily jenom mlékárny, ale i například výrobci uzenin. Loni veterináři prošetřovali nález dvoucentimetrového úlomku jehly v uzenině z Kosteleckých uzenin ze skupiny Agrofert. Šlo tehdy o druhý případ. Agrofert, v té době ministra financí Andreje Babiše (ANO), sdělil, že mohlo jít o úmyslné poškozování značky.

Státní veterinární správa nařídila stáhnout z prodeje celkem 45 tisíc balení německých pudinkových dezertů.

Státní veterinární správa nařídila stáhnout z prodeje celkem 45 tisíc balení německých pudinkových dezertů.

Andrea Kubová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme