ODS má ve svých řadách pravicového radikála

V řadách bohumínské ODS je pravicový radikál. Pokladníka tam dělá Martin Bacík, který v regionu organizoval shromáždění Národních korporativistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumín | Foto: F. Tichý

Martin Bacík organizoval některá shromáždění pravicových radikálů, dnes je členem ODS v Bohumíně. Sociálnědemokratický starosta Petr Vícha potvrdil, že mladík už měl v minulosti potíže se zákonem. Mařil totiž přípravu komunálních voleb.

"Jako Národní strana kandidovali do komunálních voleb. Pan Bacík byl, tuším, jejich lídrem. A zjistilo se, když byly vytištěny lístky, že tam jsou lidé, kteří o tom neměli ani tušení. Falšoval podpisy některých kandidátů," upřesnil starosta.

Martin Bacík dělá bohumínským občanským demokratům pokladníka. Krajští zástupci strany teď, obrazně řečeno, tlačí na místní sdružení, aby aféru co nejdříve vyřešili. "Už jsme mluvili se členy bohumínského vedení, požádali jsme je o řešení této situace a oni to přislíbili," řekl mluvčí krajské ODS Pavel Hamza.

V loňském roce bylo na Karvinsku minimálně pět shromáždění pravicových radikálů. U všech musela asistovat policie.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme