ODS předložila návrh referenda o evropské ústavě

Občanští demokraté předložili v Senátu návrh ústavního zákona o referendu k evropské ústavě. ODS podle autora dokumentu, senátora Tomáše Julínka navrhuje, aby se lidové hlasování o evropské ústavní smlouvě uskutečnilo ještě letos; výsledek by měl být pro politickou reprezentaci závazný. Referendum by mělo být platné bez ohledu na to, kolik lidí by se ho zúčastnilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

evropské referendum | Foto: Alena Palečková

"ODS jasně deklarovala, že by byla ráda, aby se referendum konalo již v tomto roce, a proto to předávám v tuto chvíli tak, aby se to stihlo dát na plénum Senátu 27. ledna. Dokonce jsme měli i pocit, že přestože bylo deklarováno i z jiných politických stran, že jsou pro referendum, že je jakési ticho a nic se neděje. A protože ty procedury jsou poměrně dlouhé, a i kdyby - teoreticky - mělo být referendum s volbami, tak je nejvyšší čas zákon podat," řekl senátor Julínek.

Sociální demokraté a lidovci narozdíl od ODS uvažují o tom, že by se referendum o evropské ústavě mohlo spojit s volbami do Poslanecké sněmovny, které se mají konat v příštím roce.

Marika Táborská, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme