Po více než devíti hodinách hasiči lokalizovali požár v Polici nad Metují. Škodu odhadují na 100 milionů

Hasiči ve středu v poledne po více než devíti hodinách lokalizovali požár tovární haly firmy Hauk v Polici nad Metují na Náchodsku. Oheň se dál nešíří, řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Škoda bude přibližně 100 milionů korun.

Police nad Metují (Náchodsko) (Aktualizováno: 12:34 6. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči budou oheň likvidovat zřejmě až do večera. Na řadě je nyní rozebírání konstrukcí. Při požáru podle mluvčí nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru zatím není známá.

Hlášení o požáru hasiči dostali kolem 02.30. Při jejich příjezdu na místo už továrna naplno hořela. „Hasiči se proto soustředili i na ochlazování okolních objektů,“ řekla mluvčí.

Rodinná firma Hauk vyrábí díly pro automobilový průmysl, především různé kovové části karoserií pro automobilku Škoda Auto.

Příčinu vzniku ohně určí až vyšetřovatel, který se ale na místo dostane nejdříve ve čtvrtek.

Firma sídlí v ulici 17. listopadu. Na místě je 12 hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. Dorazit by měla také mobilní chemická laboratoř, která měří koncentraci zplodin v ovzduší v okolí místa požáru.

Rodinná firma Hauk vyrábí díly pro automobilový průmysl. Kovové lisované díly například dělá pro automobilku Škoda Auto a další značky koncernu Volkswagen. Výrobní areál v ulici 17. listopadu má rozlohu pět hektarů, uvádí firma na svém webu.

Požár stále není lokalizován, na místě je 12 jednotek požární ochrany s cca 25 kusy zásahové techniky. Mimo jiné byla povolána i automobilová plošina Bronto z CPS Hradec Králové.

07:46 – 06. 05. 2020

5

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme